HOME  |  FILM   |  KSIĄŻKA  |  PODRÓŻE

Pokazywanie postów oznaczonych etykietą zdjęcia. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą zdjęcia. Pokaż wszystkie posty

piątek, 11 lipca 2014

Robactwo albo garstka zdjęć

Dziś kilka zdjęć z robactwem różnym. Żeby nie było za przyjemnie :D na początek weekendu

Plamiec czeremszak (Abraxas sylvata)

Eristalis arbustorum

Prionus coriarius Dyląż garbarz (2 cm długości)

Graphosoma lineatum Strojnica baldaszkówka

Osie gniazdo
Weronika

poniedziałek, 5 sierpnia 2013

Wożąc panią W.

Gorlickie okolice obfitują w zabytki :D Dziś zapraszam na szybką relację z mojej przejażdżki po kompletnych zadupiach, gdzie nie ma zasięgu, ale za to są inne rzeczy.

[zdjęcia są za małe? kliknijcie w nie :D]


1. Sękowa, Kościół św. Filipa i Jakuba

Kościół wzniesiony na początku XVI w.,
wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO


Późnorenesansowy, polichromowany ołtarz z XVII wieku

Zbudowany z modrzewiowych bali, pokryty gontem
2. Owczary, Cerkiew grekokatolicka Opieki Matki Bożej - obecnie odbywają się tam nabożeństwa zarówno gracko- jak i rzymskokatolickie.


Cerkiew grekokatolicka, zbudowano w 1653 roku,
również znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO




Ikonostas z XVIII w. 



3. Ropica Górna, Cerkiew grekokatolicka  pw. św. Michała Archanioła

Cerkiew grekokatolicka z początku XIX wieku,
obecnie używana jako kościół rzymskokatolicki


4. Bartne, Cerkiew grekokatolicka pod wezwaniem Świętych Kosmy i Damiana - obecnie muzeum sakralnej sztuki łemkowskiej


Drewniany pobijak, opis poniżej






:*

środa, 10 lipca 2013

Po-urlopowe zdjęcia 1 - country side albo prościej: zadupie

Hello,

dziś i zapewne jeszcze drugi raz przed weekendem - zdjęcia wyłącznie, aby wbić się z powrotem w pisanie bloga. Dziś - kilka fotek z Podkarpacia.










Next time - trochę bardziej górzysto :D