Pokazywanie postów oznaczonych etykietą zdjęcia. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą zdjęcia. Pokaż wszystkie posty
sobota, 28 października 2017
środa, 11 listopada 2015
piątek, 11 lipca 2014
Robactwo albo garstka zdjęć
poniedziałek, 5 sierpnia 2013
Wożąc panią W.
Gorlickie okolice obfitują w zabytki :D Dziś zapraszam na szybką relację z mojej przejażdżki po kompletnych zadupiach, gdzie nie ma zasięgu, ale za to są inne rzeczy.
1. Sękowa, Kościół św. Filipa i Jakuba
2. Owczary, Cerkiew grekokatolicka Opieki Matki Bożej - obecnie odbywają się tam nabożeństwa zarówno gracko- jak i rzymskokatolickie.
3. Ropica Górna, Cerkiew grekokatolicka pw. św. Michała Archanioła
4. Bartne, Cerkiew grekokatolicka pod wezwaniem Świętych Kosmy i Damiana - obecnie muzeum sakralnej sztuki łemkowskiej
:*
[zdjęcia są za małe? kliknijcie w nie :D]
1. Sękowa, Kościół św. Filipa i Jakuba
![]() |
| Kościół wzniesiony na początku XVI w., wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO |
![]() |
| Późnorenesansowy, polichromowany ołtarz z XVII wieku |
![]() |
| Zbudowany z modrzewiowych bali, pokryty gontem |
![]() |
| Cerkiew grekokatolicka, zbudowano w 1653 roku, również znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO |
![]() |
| Ikonostas z XVIII w. |
![]() |
![]() |
| Cerkiew grekokatolicka z początku XIX wieku, obecnie używana jako kościół rzymskokatolicki |
![]() |
![]() |
| Drewniany pobijak, opis poniżej |
:*
środa, 10 lipca 2013
Po-urlopowe zdjęcia 1 - country side albo prościej: zadupie
Hello,
dziś i zapewne jeszcze drugi raz przed weekendem - zdjęcia wyłącznie, aby wbić się z powrotem w pisanie bloga. Dziś - kilka fotek z Podkarpacia.
Next time - trochę bardziej górzysto :D
dziś i zapewne jeszcze drugi raz przed weekendem - zdjęcia wyłącznie, aby wbić się z powrotem w pisanie bloga. Dziś - kilka fotek z Podkarpacia.
Next time - trochę bardziej górzysto :D
środa, 15 maja 2013
Subskrybuj:
Posty (Atom)



















































